od r.1919/22     A                                                                                                                           vysvetlivky a skratky

Meno, (Rehoľa), Titul   ŽIVOTOPISNÉ ÚDAJE
Adam Konštanc Miroslav, OP, MVDr., ICDr., DrHC. TT nar. 2.8.1963 v Michalovciach, ord. 24.6.1995; kap. 1995 Ba-Kalvária; m.p. 1.10.1996; štúdiá 1998; kap. 10.6.2001 Ba-Kalvária; provinciál 16.12.2001; r.d. 2003 Dunajská Lužná; profesor 11.10.2005 Rím (vedený od 1.11.2005 ako výp. Dunajská Lužná); MUDrHC 2019 Akadémia osteopatickej medicíny Alexandra IV, Castel Madama (Tal.)
Adam Patrik TT nar. 26.12.1972 v Leviciach, ord. 13.6.1998; kap. 15.6.1998 Jacovce, 1.7.1999 Nové Zámky, 1.7.2000 Ba-Nové mesto; adm. 1.7.2001 Bánov; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Nitrianskej diecézy
Adamczyk Witold, OFMConv TT
BA
nar. 19.12.1972 v Glucholazoch, ord. 2.6.2001; kap. 14.7.2001 Ba-Karlova Ves; adm. 1.7.2003 tamtiež; uvoľnený zo služieb arcidiecézy 8.10.2008
Adamča Viktor TT nar. 4.9.1880 v Trstenej, ord. 27.6.1905; kap. Topoľčany, 1906 Márianosztra, Voderady; adm. 1911 tamtiež; far. Pustý Fedýmeš, zást.dekana a škol.komisár 1938 dekanát Senec; dekan 1940, 1945 Senec, 1948 Cífer; ...
Adamčík Leopold TT nar. 15.8.1901 vo Vozokanoch, ord. 1926; kap. Svätý Benedik, Vráble, 1927 Zlaté Moravce, 1928 Levice; far. 1931 Dolný Pial; prof.náb.1932; zást.dekana a škol.inšpektor 1937 dekanát Lekýr; dekan 1938-1941; zároveň zastupujúci adm. 1945-46 Ondrejovce; škol.komisár 1947 dekanát Lekýr

funkcionár "Mierového hnutia katolíckych duchovných"; kanonik bratislavskej družnej kapituly 27.3.1951
Adamec Juraj, CM TT nar. 19.9.1965 v Bánovciach nad Bébravou, ord. 31.8.1996; diakon 1995 Ba-Prievoz; kap. 1996 tamtiež; uvoľnený zo služieb arcidiecézy 30.6.2004
Adámik Radoslav, CSsR BA nar. 26.81974 v Bojnicach, ord. 25.6.2005; (...) kap. 1.7.2012 Ba-Kramáre; uvoľnený zo služieb arcidiecézy   31.10.2017
Adamkovič Anton, Mons. TT
TA
BA
nar. 27.5.1928 v Červeníku, ord. 26.6.1952; kap. 1952 Šurany; 1952 ZVS; kap. 1954 Trnava-sv. Mikuláš, 1961 Topoľčany; adm. 1963 Hradište pod Vrátnom, 1971 Doľany; riaditeľ SSV 1990-1991 Trnava; far. 1991 Zeleneč; Capellanus Sue Sanctitatis 2006; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Trnavskej arcidiecézy; n.o.-výp. 1.12.2009 Ba-Prievoz; + 24.5.2017, pochovaný v Červeníku na cintoríne
Adamkovič Jozef TT
BA
nar. 2.2.1966 v Šali, ord. 14.6.1997; kap. 15.6.1997 Levice; adm. 1.8.1998 Veľký Biel; šk.dekan 13.3.2003 dekanát Senec; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Bratislavskej arcidiecézy; riaditeľ Diecézneho katechetického úradu 2008; Mons. 2011; výp. 1.7.2013 Ba-Vrakuňa; sp.k. 15.7.2014 Ba-alžbetínky
Adamowicz Jan Robert, SAC TT nar. 30.12.1974 v Bialystoku, ord. 8.5.2004; kap. 20.6.2004 Banská Štiavnica, 1.7.2005 Hronský Beňadik; uvoľnený z arcidiecézy 1.7.2007
Adamus Ján TT
BA
nar. 17.11.1960 v Trnave, ord. 16.6.1985; kap. 1985 Šaštín-Stráže, 1987 Skalica, 1990 Ba-Nové Mesto; far. 1992 Leopoldov; šk.dekan 23.9.1996 dekanát Trnava D; far. 15.11.1997 Ba-Najsv.Trojice; sudca metropolitného súdu 1.9.2001; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Bratislavskej arcidiecézy; dekan 8.4.2008 dekanát Ba-stred; cirk.sudca 8.5.2008
Alár Štefan TT nar. 12.1.1911 v Lučenci, ord. 24.6.1934; kap. Tokod; adm. 1940 Kamenné Kosihy; far. 1943 tamtiež; ...; a/f. (1971) Kamenné Kosihy; + 3.12.1974
Alaxa Ján TT nar. 12.6.1931 v Trnovci nad Váhom, ord. 12.6.1955; kap. Levice; m.p. 1959; kap. 1960 Tvrdošovce; adm. 1965 Vlčany; n.o. ...; + 29.1.1989, pochovaný v Trnovci nad Váhom
Alberty František Dezider, OFMCap, Ing. TT
BA
nar. 15.4.1954 v Ba, ord. 11.11.1978; 1978 m.p.; vikár provincie, sp.k. kapucínov 1990 Ba; výp. 1.10.1997 Pezinok; adm. 1998 Plavecký Mikuláš; výp. 1.2.2000 Pezinok, 1.9.2005 Ba-kap., r.d.-výp. 1.9.2013 Ba-Rača; vikár domu 1.8.2015 Ba-Rača
Alberty Štefan TT
BA
nar. 16.3.1969 v Ba, ord. 10.6.1995; kap.15.6.1995 Radošovce, 1.7.1996 Topoľčany; adm. 5.11.1996 tamtiež, 1.8.1998 Podolie; šk.dekan 14.4.1999 dekanát Trenčín (po úprave dekanátov Nové Mesto); výp. 1.3.2007 Ba-Kráľovnej rodiny; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Bratislavskej arcidiecézy; far. 15.4.2008 Viničné
Ambattu John, SVD BA ord. 18.6.2011; výp. 1.7.2015 Ba-UPC; sp.k. 1.7.2016 Ba-sv.A.Janssena
Ambruskó Ľudovít TT nar. 18.8.1879 v Vámosújfalu, ord. 6.2.1904; kap. Tallóš; adm. 1909 Nádseg; far. tamtiež; arcibiskupský poradca 1942
Amrich Jozef, SJ TT
BA
nar. 1.12.1964 v Brezne, ord. 18.6.1989; výp. 1.7.1996 Trnava kostol Najsv. Trojice, 1.8.1998 Ba-Jezuiti; ekonóm 2001 Ivanka pri Dunaji; výp. 1.8.2003 Trnava-jezuiti; uvoľnený zo služieb arcidiecézy 1.8.2004; výp. 15.9.2010 Ba-Notre Dame; uvoľnený zo služieb arcidiecézy   30.9.2013
Anderko František, SDB, PhLic. TT
BA
nar. 22.5.1969 v Prešove, ord. 12.8.1995; štúdiá 1995 UPS Rím; kap. 1997 Nová Dubnica, 1.7.1999 Šaštín-Stráže; výp. 2000 Kuklov; kap. 2001 Šaštín-Stráže; uvoľnený zo služieb arcidiecézy  31.12.2008
Andódi Andrej TT nar. 12.11.1921 v Dlhej nad Váhom, ord. 23.6.1946; kap. 1946 Pobedim, 1947 Šoporňa, 1949 Podunajské Biskupice, 1959 Ba-sv. Martina; adm. 1959 Kolárovo, 1959 Ba-Petržalka, 1990 Dlhá nad Váhom; n.o. Beckov; + 2.4.2003, pochovaný v Dlhej nad Váhom
Andrásfay Edmunt TT nar. 5.11.1916 v Jászberény, ord. 23.6.1940; kap. Kamenné Ďarmoty; adm. 1941 Kamenica nad Hronom; kap. Kamenné Ďarmoty, Köbölkút, Kamenné Ďarmoty, 1942 Kajal; adm. 1943 Váhovce
Andrášik Alojz, SDB TT nar. 10.11.1912 vo Veľkom Záluží , ord. 2.12.1945; misie v Chile, Peru a Bolívii; n.o.1970 Veľké Zálužie
Andreev Pavol TT nar. 8.5.1917 Zlaté Moravce, ord. 27. Jun. 1943; kap. Radošovce, 1944 Dvorníky (zastupujúci adm. 1945 tamtiež), 1946 Pieštany, 1948 Skalica
Andrejov Ján, CSsR. TT
BA
nar. 16.1.1980 v Humennom, ord. 17.6.2006; kap. Ba-Kramáre; výp. 1.7.2012 Ba-Puškinova
Andris Rudolf TT nar. 10.7.1902 v Trnovci nad Váhom, ord. 3.5.1925; kap. Topoľčany, Urmín, 1927 Veľký Cetín; adm. tamtiež; far. 1930 Dolné Semerovce, 1939 Komjatice; zástupca dekana a škol.inšpektor 1941 dekanát Nové Zámky; dekan 1945; far. 1946 Ondrejovce
Antal Jozef TT nar. 19.6.1927 v Šahách, ord. 26.6.1952; kap. Levice, 1954 Vráble; ZVS; adm. 1964 Mužla
Antal Ľudovít TT z diec.Vesprémskej; m.p. (1948) Čata
Antalík Ladislav TT nar. 6.4.1916 v N.Zámkoch, ord. 16.6.1940; kap. Preseľany, 1941 Bojná, 1941 Dolná Krupá, 1942 Biskupice pri Dunaji; adm. 1944 Jelenec, 1948 Kostolná pri Dunaji, 1951 Bánov; n.o. 1991 Nové Zámky; + 7.1.2000
Arbet Viliam TT nar. 28.6.1957 v Piešťanoch, ord. 13.6.1982; kap. 1982 Starý Tekov, 1983 Ba-sv. Martin; adm. 1989 Bohdanovce nad Trnavou, 20.10.2000 Naháč; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Trnavskej arcidiecézy
Arokiam Charles Amirtharaj, SVD BA ord. ; kap. 1.6.2017 Ba-Petržalka I.
Augustín Juraj, ThDr., PhD. TT
BA
nar. 11.9.1955 v Trenčíne, ord. 10.6.1979; kap. 1979 Leopoldov, 1980 Šurany, 1983 Piešťany, 1985 Sereď; adm. 1987 Sereď; far. 1990 Ba-Vajnory; 1993 osobný sekretár ABÚ; tajomník RK CMBF UK 1995 Ba; štúdiá 1996 Rím; výp. 20.8.1999 Ba-Nové mesto; far. 15.9.1999 Ba-Kráľovnej rodiny, 25.9.2000 Chorvátsky Grob, 15.1.2007 Láb; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Bratislavskej arcidiecézy; misie 1.7.2014  N´Djamena, Čad-Afrika (vedený ako výp. 1.7.2014 Malacky); far. 1.7.2017 Smolinské
Avar Štefan (Libor) TT nar. 18.12.1875 Nové Zámky, ord. 26.6.1898; inkardinovaný z rehole františkánov 12. Oct. 1903; kap. Seldín, Jacovce; adm. 1905 Jacovce; kap. Senica, 1910 Starý Tekov; adm. 1911 Banská Belá, Rišňovce, 1912 Košúty, Hrušov; far. 1913 Šuránky