od r.1919/22     N                                                                                                                           vysvetlivky a skratky

Meno, (Rehoľa), Titul   ŽIVOTOPISNÉ ÚDAJE
Naď Milan TT
BA
nar. 13.4.1978 v Trenčíne, ord. 29.11.2003; diakon 7.6.2003 Ba-Vrakuňa; kap. 29.11.2003 Preseľany, 1.7.2005 Senica, 1.7.2006 Ba-Dúbravka, 1.7.2007 Ba-Sedemb.Panny Márie; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Bratislavskej arcidiecézy; far. 1.7.2008 Pernek
Nádai Koloman TT nar. , ord. ;
Nádaský Augustín, SDB TT nar. 2.10.1930 v Šelpiciach, ord. 1.7.1959; profesor 1959 Torino-Valdocco; školský radca 1962 San Benigno Canavese; prof. SÚSCM 1964 Rím; prof. na gymnáziu 1991 Šaštín; výp. 1996 Šaštín a okolie; + 6.8.2008 v Šaštíne, pochovaný tamtiež
Nádaský Jozef, ThLic. TT
BA
nar. 2.10.1977 v Košiciach, ord. 4.1.2003; diakon 8.7.2002 Kopčany; výp. 8.7.2003 Plavecký Peter a Prievaly; kap. 1.7.2004 Ba-Petržalka III., 1.7.2006 Ba-Kráľ.rodiny; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Bratislavskej arcidiecézy; štúdiá Rím; kap. 1.7.2010 Skalica; far. 1.7.2012 Záhorská Ves, 1.7.2015 Ba-Vajnory
Nagy Anton TT nar. 24.11.1917 v Kolárove, ord. 22.6.1946; kap. Dol.Streda, 1947 Mostová, 1949 Pobedim, adm. 1949 Pobedim, 1949 Ban.Studenec, 1953 Beša, 1957 Sečianky, 1978 n.o.
Nagy Gabriel TT nar. 7.12.1965 v Nových Zámkoch, ord. 18.6.1989; kap. 1989 Štúrovo, 1990 Komárno; far. 1992 Tekovské Lužany; adm. 15.8.2002 Bruty; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Nitrianskej diecézy
Nagy Ján TT nar. 11.3.1957 v Šahách, ord. 1.6.1981; kap. 1981 Šahy; adm. 1984 Žemliare, šk.dekan 1995 dekanáty Levice B,C; far. 15.7.1999 Nenince; dekan; adm. 15.7.2004 Topoľníky; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Trnavskej arcidiecézy
*Nagy Jozef František TT nar. , ord. ;

nat. He~yma~as 2U. Sept. 1881, ord. 4. Sept. 1904, ex O. Carm. Disc. (P. Frariciscus) ?. Aug. 1909 susc., vic. coop. Tallóš, 1911 Rimóc, 1915 Kostolná (iala, Komárno, 191.6 vic. oec., mox par. Eperješ.

Nagy Jozef TT nar. 21.9.1943 v Trnave, ord. 5.6.1966; kap. 1966 Nové Zámky; 1966 ZVS; zastupovanie 1968 Bohdanovce; kap. 1968 Komjatice, 1970 Ba-Nové Mesto, 1972 Cífer; adm. 1973 Dechtice, 1982 Závod, 1989 Pobedim; far. 1.8.1999 Svätoplukovo; adm. 1.10.2000 Nový Tekov; n.o. 1.7.2007; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Nitrianskej diecézy
Nagy Juraj TT nar. 1.7.1953 v Ba, ord. 6.6.1976; kap. Nové Zámky, 1978 Ba; ... ; adm. Dubník; + 20.2.1988
*Nagy Ľudovít TT nar. , ord. ;

nat. Eperješ 2. Maii 1878, ord. 25. Jun. 1901, catech. Budapest, 19U6 prof. relig. Gymn. Budapest VII., 1919 par. Velký Kýr, 1942 consil. aep

Nagy Ondrej TT nar. 6.11.1967 v Nitre, ord. 31.10.1992; kap. 1992 Trdošovce, 1993 Šahy, 1994 Želiezovce; far. 1994 Bíňa; šk.dekan; škol.inšpektor pre katechizáciu 9.11.2005; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Nitrianskej diecézy
Nagy Pavol TT nar. 25.1.1966 v Dunajskej Strede, ord. 18.6.1989; kap. 1989 Šurany, 1989 Nové Zámky; far.1991 Hronovce; adm. 1996 Veľká Čalomija, 1.7.2001 Topoľníky, 15.7.2004 Horné Saliby; výp. 1.7.2007 Dunajská Streda
Nagy Peter TT nar. 26.2.1983 v Ba, ord. 17.6.2007; kap. 17.6.2007 Dunajská Streda
Nagy Štefan TT nar. 4.3.1932 v Balogu nad Ipľom, ord. 12.6.1955, kap. 1955 Tvrdošovce, 1957 Hurbanovo, adm. 1959 Jurová, 1966 Pribeta; far. 1999 tamtiež; dekan; n.o. 31.12.1999 Pezinok; + 4.8.2003, pochovaný v Balogu nad Ipľom
Nagy Tibor TT nar. 11.6.1977 v Dun.Strede, ord. 15.6.2002; kap. 15.6.2002 Šamorín, 1.7.2003 Galanta; adm. 15.7.2004 Dvory nad Žitavou; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Nitrianskej diecézy
Naništa Roman TT nar. ..19 v , ord. ..19; kap. 1.2.1990 Ba-Rača, 15.3.1990; ...; suspendovaný
Naňo Ján, SDB BA ord. 11.10.2014; diakon 1.1.2011 Ba; štúdiá v zahraničí 1.10.2011; diakon 1.7.2012 Šaštín; výp. 15.10.2014 Šaštín; uvoľnený zo služieb arcidiecézy 14.2.2017; r.d. 6.2.2017 Rožňava
Naszvadi Alexander TT
BA
nar. 30.10.1950 v Sečiankach, ord. 8.6.1974; kap. Komárno; adm. 1975 Iža, 1979 Marcelová; far. 1993 Lehnice, 1994 Zlaté Klasy; šk.dekan 1.8.2005 dekanát Šamorín; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Bratislavskej arcidiecézy; dekan 1.7.2010 dekanát Šamorín
*Naszvetter František TT nar. , ord. ;

nat. Esztergom 29. Aug. 1883, ord. 24. Jun. 1907, vic. coop. Nekvje, 1912 vic. occ. ibidem, subsid. Endrefalva, 19I7 vic. oec. Sečianky, 1940 Že'ovce.

Naštický Radovan TT nar. 28.10.1974 v Topoľčanoch, ord. 6.1.2000; diakon 1999 Trnava-sv.Mikuláša; kap. 7.1.2000 tamtiež, 1.2.2001 Ba-Vrakuňa, 1.9.2001 Ba-sv.Alžbeta; adm. 15.7.2002 Šaľa-Veča; suspendovaný 4.7.2003
Navrátil Gejza TT nar. 11.12.1912 v Rišňovciach, ord. 26.6.1938; kap. Skalica, 1940 Sereď, adm. 1941 Jakubov, Holíč, kap. 1942 Nemčiňany, adm., f. 1942 Pukanec, 1948 biskupský školský komisár pre dekanát Bátovce, 1953 okr. dekan Levice, 1955 asesor ad hon. Ord. Tirn., adm. 1966 Ba-sv.Martin, okr.dekan Bratislava, kanonik bratislavskej družnej kapituly, 1966-68 konzultor Ap. Administratúry
*Navrátil Tibor TT nar. 17.11.1911 v Kesztölc, ord. 20.6.1937; adm. (1971) Ba-Rusovce; + 3.1.1976

catech. Budapest, 1938 vic. coop. Salgótarján, 1939 Vráble, 1940 Diosek, 1941 Nové Zámky; 1943 vic. oec. Matka Božia.

*Nehnevaj František TT nar. , ord. ;

nat. Brehy 15. Jan. 1895, ord. 29. Jun. 1927, e Dioec. Neosol. 1. Nov. 1936 susc., vic. oec. Svätý Kríž nad Váhom, 1938 par. ibidem, 1946 Bohdanovce nad Trnavou

Nemček Leopold Ivan, OFMCap TT nar. 29.10.1956 v Púchove, ord. 30.3.1990; kap. 1990 Podkonice; adm. 1992 tamtiež; špirituál kň.seminára 1996 Badín; špirituál študentov 1997 Nitra; výp. 2003 Hriňová; duch.správca 1.2.2005 nemocnica na Heydukovej Ba; uvoľnený pre plný prac.úväzok v nemocnici 1.3.2005; uvoľnený z arcidiecézy 1.8.2006
Nemčok Jozef Štefan, OPraem TT nar. 2.5.1961 v Nových Zámkoch, ord. 16.6.1985; kap. 1985 Vráble, 1988 Ba-sv.Martina; adm. 1989 Veľké Ludince; šk.dekan 18.1.2001 dekanát Želiezovce
Nemec Dušan, Ing., ThLic. TT nar. 12.5.1968 v Prešove, ord. 17.6.1995; kap. 1.7.1995 Senica, 1.7.1996 Pezinok, 1.9.1997 Ba-Najsv.Trojice, 15.11.1997 Ba-sv.Martina; adm. 1.7.1998 Trstín; šk.dekan 18.1.2001-21.12.2005 dekanát Trnava B; člen arcidiecéznej ekonomickej rady 28.1.2002; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Trnavskej arcidiecézy
*Nemec Ján TT nar. , ord. ;

nat. Stráže uad Myjavou 29. Jul. 1912, ord. 29, Jun. 1939, vic. coop. Senica, 1941 Radošovce, 1942 vic. oec. ibidem, 1943 vic. oec. Cerová-Lieskové

Nemec Rastislav TT nar. 18.10.1979 v Malackách, ord. 2.7.2005; diakon 2004 Stupava; kap. 2.7.2005 Zlaté Moravce; adm. 1.7.2006 Kráľová pri Senci; výp. 1.9.2006 Zlaté Moravce; kap. 1.11.2007 Trnava-sv.Mikuláš; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Trnavskej arcidiecézy
Nemes Attila BA nar. 19.9.1985 v N.Zámkoch, ord. 11.6.2011; kap. 12.6.2011 Ba-Vrakuňa; far. 1.7.2013 Eliášovce
Nemeš Patrik TT nar. 9.4.1971 v Nitre, ord. 21.5.1994; kap. 1994 Dunajská Streda; civ.služba 1994 Dun.Streda; kap. 2.4.1996 Dunajská Streda, 1.7.1996 Komárno; adm. 1.9.1996 Lehnice; výp. 1.1.2002 Ba-Sedemb. P.Márie; uvoľnený na pastoračnú službu 15.3.2002 Detroit USA; suspendovaný 3.7.2002
Németh Ján Romuald, OSB TT nar. 19.2.1899 v Agyagosszergény, ord. 29.6.1923; n.o. (1971) Chľaba; + 3.6.1975
Németh Matej TT
TA
BA
nar. 18.1.1954 v Ba, ord. 11.6.1978; kap. 1978 Lučenec, 1981 Gelnica; adm. 1981 Lipovník; 1985 m.p.; adm. 1987 Dubovec, 1988 Hostice; 1990 zdravotná dovolenka; 1992 m.p.; adm. 1.12.1999 Michal na Ostrove; adm. Veľké Blahovo; inkardinovaný 1.11.2009; far. 1.11.2009 Vojka nad Dunajom; uvoľnený z arcidiecézy 1.7.2019
Németh Rudolf TT nar. 2.3.1947 v Ba, ord. 9.6.1973; kap. 1976 Levice, 1978 Nové Zámky, adm. 1979 Štvrtok na Ostrove; far. 1993 Svätý Peter, 1994 Štvrtok na Ostrove; adm. 1.7.1998 Hronovce, 1.7.2004 Lipové, (farnosť presunutá:) 1.9.2004 Zemianska Olča; výp. 20.6.2007 Dvory nad Žitavou; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Nitrianskej diecézy
Nemšovský Ľudovít TT a/f. 12.11.1929 - 28.4.1930 Piešťany
Neumann Martin BA nar. , ord. 16.6.2019; kap. 1.7.2019 Senica
Neumann Štefan TT nar. 16.12.1915 vo V.Ripňanoch, ord. 27.6.1943; kap. Bzovík, 1944 M.Báb, Radošovce, 1946 Gbely, 1947 Sv.Peter, 1948 Tesáry n.Žit.; adm. Litava; ZVS 1951; adm. 1954 Prenčov, 1955 Báb
Nikmon Jaroslav TT nar. 28.4.1941 v ?, ord. 15.12.1964; kap. 1964 Skačany, Rajec n. Rajč., 1965 Konská, 1967 Nitra, D.Mesto; prefekt Kň.seminára 1970 Ba; adm. 1974 Dev. n. Ves
Nikolény Jozef TT nar. 27.2.1910 na Bojnej, ord. 7.10.1934; kap. Viedeň, 1935 kat. Klokoty; adm. 1938 Borinka, Marianka, 1940 Sokolovce; kap. 1941 Lom n. Rim., 1944 kat. Bratislava; sp.k. tešiteľov 1947 Zl.Moravce; adm. 1961 Litava, 1966 Skýcov
Nipča Štefan TT nar. 15.3.1915 v Hosťovciach, ord. 15.6.1941; kap. Senica, 1943 Preseľany, 1944 Vrbové; adm. 1948 Stupava, 1951 Jatov; dekan; šk.dekan; zást.okr.dekana 1952; adm. 1953 St.Tekov, 1959 V.Ripňany, 1965 Senica; obvod. dekan; adm. 1975 Zl.Moravce
Niszler Ladislav TT nar. 29.1.1930 v Želiezovciach, ord. 3.8.1952; adm. (1971) Dubník
Nitkulinec Jaroslav, OFM BA diakon 1.7.2015 Ba
Nitran Rastislav TT nar. 19.3.1976 v Nitre, ord. 9.6.2001; kap. 9.6.2001 Malacky, 1.7.2002 Komárno; výp. 1.7.2004 Ba-Rača; adm. 15.7.2004 Chtelnica
Nízl Martin TT nar. 29.6.1975 v Zlatých Moravciach, ord. 15.6.2002; kap. 15.6.2002 Hurbanovo, 1.7.2003 Levice; adm. 15.11.2004 Dolný Pial; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Nitrianskej diecézy
Nizner Pavol, SDB BA r.d. 1.3.2019 Ba-Miletičova
Nižnanský Michal, OSPPE BA ord. 23.5.2009; kap. Trnava-Tulipán; kap. 1.3.2017 Šaštín
Nociar Vladimír Krišpín, OFMCap TT
BA
nar. 25.2.1978 vo Zvolene, ord. 15.9.2004; výp. 15.9.2004 Ba; misie Island; uvoľnený zo služieb arcidiecézy 1.7.2008; výp. 1.12.2009 Ba-kap.; uvoľnený zo služieb arcidiecézy 30.9.2012
Noga Jozef, CM, ThLic. TT
BA
nar. 29.10.1970 v Žiline, ord. 26.11.1994; civ.služba 1994 Ba-Prievoz; kap.1996 tamtiež; m.p. 1.7.1996; provinciál 2008 Ba-Prievoz; uvoľnený zo služieb arcidiecézy 30.6.2014; ... ; výp. 1.9.2015 Ba-Prievoz ???????? pôsobí v Hondurase
Noga Pavol, CM, ThLic. TT
BA
nar. 30.12.1973 v Žiline, ord. 18.6.2000; výp. 1.7.2000 Ba-Prievoz; CVS 1.7.2001; výp. 2002 Košice, 2003 Spiš.Podhradie, 1.8.2006 Ba-Prievoz; uvoľnený zo služieb arcidiecézy 30.6.2008; misionár Španielsko; výp. 2011 Ba-Prievoz; uvoľnený zo služieb arcidiecézy 31.8.2013; výp. 1.9.2014 Ba-Prievoz; uvoľnený zo služieb arcidiecézy 30.6.2015 ???????? ; uvoľnený zo služieb arcidiecézy 31.8.2016
Noll Vojtech (Anton) TT nar. 31.3.1910 v Malackách, ord. 30.7.1939; diakon - prijatý z rehole kapucínov; prof.Bisk.gymn. 1939 Trnava; kap. 1940 Chtelnica, 1941 Pezinok, Smolenice, 1942 St.Tekov, Bojná, 1943 Opatovce n. Žit.; adm. Vysoká; far. 1949 Vysoká; adm. 1953 Lovosice n. Labem; CMBF1953 Litoměřice; adm. 1955 Staňkovice u Žatce; č.dekan 1955; adm. 1957 Verneřice u Děčína, 1961 Beša, 1966 Iža; 1975 n.o. v Skalici
Novák Jozef TT nar. 25.7.1921 vo Vrbove, ord. 23.6.1946; kap. Tvrdošovce, Dol.Peter, 1947 N.Zámky, 1948 Dvory n. Žit., sp.k. 1950 Ba-františkáni, adm. 1956 Dev.n.Ves, adm. 1.11.1973 Rača; n.o. 1.8.1989 tamtiež; + 29.11.1990; pochovaný na Martinskom cintoríne v Ba
Novák Jozef TT nar. 17.1.1980 v Želiezovciach, ord. 12.6.2004; kap. 12.6.2004 Senec; adm. 1.7.2006 Čebovce
Novák Jozef, CSsR BA výp. 1.9.2014 Ba-Kramáre; uvoľnený zo služieb arcidiecézy 31.8.2015
Novák Marek, CSsR BA diakon 1.3.2017 Ba-Kramáre
Novanský Štefan TT nar. 1.6.1976 v Smoleniciach, ord. 9.6.2001; kap. 9.6.2001 Senec, 1.7.2002 Ba-sv.Alžbeta, 1.12.2002 Starý Tekov; adm. 1.7.2004 Obyce, 1.7.2007 Nové Sady; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Nitrianskej diecézy
Novický Gaudentius, OFM TT adm. (1948) Ba-Kalvária
Nowacki Jozef, Mons. TT nar. 11.8.1946 v Gunzenhausene (Nemecko), ord. 30.5.1970, cons. 19.3.2001; štúdiá na Katolíckej univerzite v Lubline a v Ríme na Univezite sv. Tomáša, na Pápežskom východnom inštitúte a Pápežskej diplomatickej akadémii, doktorát z cirkevného práva 1. júna 1983; diplomatické služby Svätej Stolice: pracoval na nunciatúrach v Paraguay a Angole, neskôr 11 rokov pôsobil na vatikánskom štátnom sekretariáte; apoštolský nuncius na Slovensku 8.2.2001, v Nikarague 2007
Nowosad Wojciech, OFMConv TT
BA
nar. 22.7.1968 v Zamosc (Poľsko), ord. 30.5.1998; kap. 15.7.1999 Ba-Karlova Ves; uvoľnený zo služieb arcidiecézy 1.7.2002; výp. Ba-Karlova Ves; uvoľnený zo služieb arcidiecézy 31.7.2008
Nuota Juraj TT nar. 15.4.1980 v Leviciach, ord. 12.6.2004; kap. 12.6.2004 Nové Zámky, 1.7.2005 Nenince, 10.11.2005 Banská Štiavnica, 1.7.2007 Šurany; po úprave diecéz 14.2.2008 bol začlenený do Nitrianskej diecézy
*Ňukovič Ferdinand TT nar. 6.6.1911 v Rovensku, ord. 29.6.1937; kap. 1947-1949 Rača; ...; adm. (1971) Lúčnica nad Žit.; dekan; + 10.2.1977

vic.. coop. Krušovce, Komjatice, 1938 Prašice, 1939 Banská Štiavnica, 1910 prof. relig. Gymn. ihidem, 194G vic. coop. Praši~e, 1947 Bratislava- Rača